Aktualności‎ > ‎

Betlejemskie Światło Pokoju 2013

opublikowane: 29 lis 2013, 03:26 przez Nieznany użytkownik   [ zaktualizowane 23 kwi 2018, 02:46 przez Julka Stoszewska ]
Latarenka. Świeczka. Lampion. Kaganek. Znicz. Nie ważne w jakiej formie, ważne by jeden, żywy ogień prosto z Betlejem mógł zagościć w każdym domu. To jest misja, której podejmują się skauci z całej Europy i wielu innych państw na świcie.


Wiele osób pyta z niedowierzaniem, czy to oby ten sam ogień, czy nie zgasł, a po co, a co to za różnica, czy to ten, czy inny... Odpowiedź jest prosta: Tak, przekazujemy ogień z Betlejem. A jak gaśnie nam jedna latarenka, to mamy tysiące w zanadrzu. Ten ogień pochodzi z miejsca cudownego, z miejsca największej łaski dla świata! W okresie Świąt Bożego Narodzenia pragniemy podzielić się tym szczególnym darem, dać namacalny dowód pojednania, współpracy, braterstwa, poświęcenia, wiary i nadziei. Choć na co dzień staramy się czynić świat nieco lepszym, to poprzez Betlejemskie Światło Pokoju chcemy by tego zadania podjął się każdy człowiek!

Co roku nasza betlejemska sztafeta przyjmuje inne hasło przewodnie. Adwent to czas oczekiwania i refleksji. Niosąc słowa Pisma Świętego motywujemy siebie i innych do podjęcia się pracy nad sobą, zmiany nawyków, pomocy innym, tworzenia lepszego świata! Więcej o tegorocznej edycji Betlejemskiego Światła Pokoju znajdziecie na oficjalnej stronie akcji.

W Końskich Betlejemskie Światło Pokoju zagości wieczorem 15 grudnia. Od 16 grudnia będzie można przygarnąć Światło do swoich domów. Zapraszamy po Światło do siedziby Hufca ZHP Końskie przy ul. Robotniczej 2.


Comments