Harcerski start na poważnie

opublikowane: 10 wrz 2013, 12:38 przez Nieznany użytkownik   [ zaktualizowane 10 wrz 2013, 12:47 ]
Pierwsze dni września to nieodzownie początek roku szkolnego, ale na Ziemi Koneckiej to także rocznice ważnych wydarzeń związanych z II wojną światową. Po wakacjach szybko zorganizowane do pracy drużyny Hufca ZHP Końskie wzięły udział w uroczystościach patriotycznych na terenie powiatu koneckiego.

Dziękujemy za Waszą służbę:
  • 5 KDH "Feniks", XIII KDSH "Kruki" i 32 KDH "Lamus" - podczas uroczystości "Koneckiego Września" z okazji zdobycia Końskich przez II Zgrupowanie Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury” nocą 31 sierpnia / 1 września 1943 r. (31 sierpnia 2013 r.)
  • 31 KDHA "Pod 10-tką" - podczas uroczystości z okazji 69. rocznicy walk 2 i 3 pułków piechoty Legionów AK w obronie Radoszyc przed niemiecką pacyfikacją (8 września 2013 r.)
  • XIII KDSH "Kruki" - podczas uroczystości w 70. rocznicę kolejowej akcji dywersyjnej II Zgrupowania Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury”, podczas której polegli „cichociemny” ppor. Rafał Andrzej Niedzielski „Mocny” oraz oficer Armii Czerwonej służący w szeregach AK lejtn. Arkadij Wołkow „Arkadij” (8 września 2013 r.)