Jubileuszowy LV Harcerski Rajd Szlakami Walk Partyzanckich

opublikowane: 10 wrz 2014, 11:22 przez Nieznany użytkownik   [ zaktualizowane 17 wrz 2014, 05:24 ]
W tym roku mija 75. rocznica zawiązania konspiracyjnej organizacji Służba Zwycięstwu Polski i ustanowienia Polskiego Państwa Podziemnego. Miało to miejsce 27 września 1939 r., gdy III Rzesza Niemiecka napadła na Polskę.

Dokładnie w rocznicę tego wydarzenia – w dniach 26-28 września 2014 r. – będziemy wędrować już po raz 55 partyzanckimi szlakami po Ziemi Koneckiej. Po drodze nie raz wspomnimy żołnierzy Polski Walczącej i Ich ofiarę złożoną za niepodległą Ojczyznę. W nasz harcerski sposób upamiętnimy wydarzenia sprzed lat, jednocześnie ciesząc sie turystyczną przygodą i pełniąc tradycyjną harcerską służbę.

Już dziś zapraszam Was do udziału w Jubileuszowym LV Harcerskim Rajdzie Szlakami Walk Partyzanckich (regulamin w załączniku), który - zaraz po Harcerskim Rajdzie Świętokrzyskim - jest drugim najstarszym rajdem harcerskim w Polsce!
hm. Marek Jedynak
Komendant Rajdu