"Lamus" w bibliotece

opublikowane: 10 gru 2011, 03:38 przez Nieznany użytkownik   [ zaktualizowane 10 gru 2011, 05:24 ]

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie, Centrum Informacji Turystycznej w Końskich oraz Konecki Szczep Harcerski „LAMUS” zapraszają na otwarcie wystawy fotografii, prelekcję oraz spotkanie z okazji JUBILEUSZU 30-LECIA ZAŁOŻENIA 32 KONECKIEJ DRUŻYNY HARCERSKIEJ „LAMUS”.

17 grudnia 2011 r. (sobota) godz. 16.00, Biblioteka Publiczna w Końskich, ul. Partyzantów 1 (Park Miejski)

W grudniu 1981 roku, w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach, rozpoczęła się wielka przygoda grupy młodych ludzi związanych z koneckim hufcem Związku Harcerstwa Polskiego. Powstała drużyna przyciągająca młodzież z różnych szkół naszego miasta. Po okresie próbnym otrzymała numer 32, z czasem przyjęła nazwę „Lamus”. Patronem został dh hm. Tomasz Ferdyn, który w latach 80. wraz z drużyną przebywał na obozie harcerskim w Beskidzie Niskim. Uczestnictwo w licznych obozach i rajdach spowodowało, że nasi harcerze odwiedzali nowe miejsca, odkrywali swoje pasje i poznawali możliwości. Od początku działalności angażujemy się w organizację uroczystości patriotycznych oraz imprez dla dzieci i młodzieży.

ċ
ZaproszenieBibliotekaawersLAMUS.pdf