Warsztaty "Herbatka z programem vol.1"

opublikowane: 8 mar 2018, 09:01 przez Piotr Rodzoch   [ zaktualizowane 8 mar 2018, 16:43 ]

Czuwaj!

24 marca(sobota) w godz. 10:00- ok. 13:00 w budynku hufca odbędą się warsztaty "Herbatka z programem vol. 1". Chcemy zainicjować spotkania kadr drużyn i innych instruktorów, podczas których popracujemy nad programami drużyn, hufcowymi wydarzeniami lub po prostu porozmawiamy na ważne harcerskie tematy. Na każdej "Herbatce.." odbędą się także warsztaty na tematy wybrane przez Was lub przez zespół metodyczno-programowy. Na kolejnym spotkaniu na przełomie kwietnia/maja odbędą się warsztaty nt. systemu małych grup prowadzone przez hm. Janusza Sikorskiego.

Warsztaty odbędą się w trzech częściach:

Moduł 1: Jak tworzyć atrakcyjny i wychowawczy program w drużynie oraz na wydarzeniach szczepu/hufca?

Czy wszystko, co robimy w harcerstwie powinno mieć wychowawczy charakter? Robimy zbiórki, biwaki dla drużyny,a czy zastanawiamy się, czego dana forma nauczy naszych podopiecznych?

Przygotowujemy wydarzenie dla kilku drużyn, a nawet dla całego hufca. Dbamy o jego atrakcyjność, ale czy pamiętamy o harcerskiej metodzie i odpowiedniej metodyce? Jeśli nie, to jak to zrobić.

Moduł 2: Jak pozyskiwać środki na działalność drużyny/gromady?

Poruszymy tutaj temat organizacji akcji zarobkowych, zbiórek publicznych, grantów- pomysły na akcje; akcje, a wychowanie ekonomiczne; aspekty prawne.

Moduł 3: Praca nad działaniem Waszych drużyn/gromad z zespołem metodyczno-programowym.

Informacja zwrotna na podstawie Waszych formularzy, wyniki śródroczne, możliwość zadawania pytań i wymiany doświadczeń/pomysłów między kadrami drużyn odpowiedniego pionu.

Prosimy o wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego( herbatka1.zgloszenia24.pl )  oraz wpłatę wpisowego (materiały programowe, herbatka, kawka, coś na słodko) do komendy hufca lub bezpośrednio do mnie do 21 marca.

Z harcerskim pozdrowieniem,

pwd. Piotr Rodzoch HO

członek komendy hufca ds. programu i pracy z kadrą