XXVI Rajd Tortowego Smoka

opublikowane: 30 maj 2016, 11:10 przez Julka Stoszewska   [ zaktualizowane 30 maj 2016, 11:14 ]

W dniach 27-29 maja odbył się XXVI Rajd Tortowego Smoka. Tym razem przenieśliśmy się na wyspę Berg i wcieliliśmy się w Łowców Smoków! Oficjalne rozpoczecie rajdu miało miejsce w Parku Miejskim im. Tarnowskich. Na starcie pojawiło się aż dziewięć zespołów! Na szlaku, przed Harcerzami stanęło mnóstwo zadań, które pozwoliły im sprawdzić swoje umiejętności w wielu dziedzinach oraz wykazać się kreatywnością. Po dotarciu na miejsce noclegu rozpoczęły się zajęcia programowe. Zadaniem przyszłych Łowców Smoków było przygotowanie dla siebie broni. Kolejnym punktem programu było wspólne przesiadywanie w karczmie. Każdy, nawet najbardziej wymagający uczestnik rajdu znalazł tam coś dla siebie.

Następnego dnia, na trasie rajdu pojawiły się Gromady Zuchowe. Na najmłodszych uczestników rajdu również czekało wiele niespodzianek. Pełna wrażeń trasa nie była ostatnią atrakcją. U celu wędrówki, w Szkole Podstawowej w Gowarczowie, czekała na nich kolejna atrakcja – tworzenie własnej krainy, którą odwiedziły podczas podróży.

Na wszystkie patrole czekały również zadania specjalne, które zprezentowali podczas kominka.

Ostatniego dnia rajdu, patrole udały się na zwiad ulicami Gowarczowa. Przed Harcerzami stanęło wiele zadań, z których każdy z zespołów wywiązał się nienagannie. Celem Zuchów stało się odnalezienie smoczego skarbu!

Punktem kulminacyjnym rajdu był apel końcowy, podczas którego poznaliśmy zwycięzców rajdu. Ponadto, przyznano nagrody za udział w dwóch zorganizowanych konkursach: konkursie na projekt plakietki rajdowej, oraz zuchowym konkursie na najpiękniejszy rysunek smoka i kolorowankę. Rywalizacja na trasie zuchowej była tak zacięta, że niesposób było wyłonić zwycięzcę! Dlatego pierwsze miejsce przyznano obu Gromadom, biorącym udział w rajdzie – 3 Koneckiej Gromady Zuchowej "Wesołe Tygryski" oraz 8 Koneckiej Gromady Zuchowej "Krasnoludkowy Ród". Natomiast na trasie harcerskiej, najlepsza okazała się 32 Konecka Drużyna Wędrownicza "Lamus" im. hm. Tomasza Ferdyna, a dwa niższe stopnie podium zajęły Próbna 5 Konecka Drużyna Wędrownicza "Feniks" oraz 32 Konecka Drużyna Harcerska "Lamus" im. hm. Tomasza Ferdyna! Każdy patrol dostał okolicznościowy dyplom, a na wszystkich uczestników rajdu czekał tradycyjny tort!

Na naszym facebookowym fanpage’u znajdziecie więcej zdjęć z tegorocznej edycji Rajdu J