Zimowisko 2014

opublikowane: 9 mar 2014, 09:08 przez Daniel Krogulec   [ zaktualizowane 9 mar 2014, 09:11 ]
W dniach 3-7.02.2014r harcerze i harcerki z naszego hufca przenieśli się w niezwykły, bajkowy świat. Odbyło zimowisko harcerskie w Nowej Słupi. Udział wzięły drużyny: 6 KDH "WILKI", 5 KDH "FENIKS" , 32 KDW "Lamus", drużyna z Kraznej oraz XIII KDHS "KRUKI". Wszyscy świetnie odnaleźli się w bajkowej tematyce "zimaku". Nie zabrakło ciekawych przygód i mnóstwa wrażeń. Uczestnicy brali udział w licznych zajęciach teoretyczno-praktycznych takich jak: topografia, sznurologia, pierwsza pomoc, szyfrowanie, musztra i wiele, wiele innych. Codziennie organizowaliśmy kominki tematyczne, na których wspaniale się bawiliśmy i integrowaliśmy. Harcerze pierwszej nocy przeszli chrzest, na którym przemienili się w postacie bajkowe Odwiedziliśmy muzeum Starożytnego Hutnictwa, weszliśmy na Święty Krzyż, odwiedziliśmy tamtejszy klasztor oraz muzeum przyrodnicze ŚPN, zobaczyliśmy Gołoborza i Pasmo Jeleniowskie, podczas zwiadu terenowego zapoznaliśmy się z bogatą historią Nowej Słupi.
Kadra zimowiska: Komendant: hm.Bogusław Kowalewski Zastępca komendanta: pwd. Jacek Boczek Zastępca komendanta od spraw programowych: sam. Oliwia Dzwonnik Oboźny: ćw. Sławomir Solarz
Zastęp pomocniczy: XIII KDHS "KRUKI"